Haberde Bursa

YILDIRIM, KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR

25.07.2020
352

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, İsabey Kurban Pazarı’nda Kurban Bayramı öncesinde incelemelerde bulundu.

Yıldırım Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında sıkı tedbirler aldığı İsabey Kurban Pazarı’nda kurbanlık satışlarının hijyenik ortamda, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da incelemelerde bulunduğu İsabey Kurban Pazarı’nda besicilere ve vatandaşlara bereketli alışveriş diledi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık satışı yapılan İsabey Kurban Pazarı’nda vatandaşların ve çevre sağlığının korunması amacıyla Yıldırım Belediyesi tarafından koruyucu ve önleyici tedbirlerin eksiksiz uygulanması için çalışmalar yürütülüyor. Hem besicilerin hem de kurbanlık alacak vatandaşların hijyenik, güvenli ve sağlıklı bir şekilde alışverişlerini yapabilmesi için yol, su ve elektrik gibi altyapı çalışmalarını eksiksiz bir şekilde tamamlandı. Pazar alanının revizyonu ve trafik akışı düzenleme çalışmaları sonuçlandırıldı. Yıldırım Belediyesi denetim personelleri, ateş ölçüm ve dezenfekte noktaları, polis ve zabıta güvenlik noktası, güvenlik birimi, lokanta, tuvaletler ve duşlar Kurban Bayramı sonuna kadar yer alacak.

TEDBİRLER EKSİKSİZ UYGULANIYOR

İsabey Kurban Pazarı’nda çalışmaları denetleyen, besicilere ve vatandaşlara hayırlı alışverişler dileyen ve yaklaşan Kurban Bayramı’nın tüm İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini temenni eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Kurban Bayramı öncesinde hem pazar esnafımızı ziyaret ettik hem de yaptığımız çalışmaları yerinde denetlemiş olduk. Pazar alanımızın girişinde ve içerisinde esnafımıza ve kurbanlık bakmaya gelen vatandaşlarımıza maske dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Tüm bloklarımızda dezenfekte noktalarımız ve uyarı levhalarımız var. Hemen Kurban Bayramı arifesinde bölgenin yeniden düzenlenmesi, asfaltın yenilenmesi, blokların düzenlenmesi ve giriş çıkışların düzenlenmesi noktasında çalışmalar yaptık. Vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştırmak için pazara yeni giriş ve çıkış noktaları ilave ettik. İnşallah bu bayram daha huzurlu daha rahat bir ortamda kurban alışverişi gerçekleşmiş olacak. Bu vesile ile besicilerimize bereketli kazançlar, kurbanlık alacak vatandaşlarımıza bereketli alışverişler diliyorum. Yaklaşan Kurban Bayramı’mızın tüm İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

KURBAN KESİM NOKTALARI

Yıldırım Belediyesi’nin kurban kesim yerleri şöyle: İsabey Kurban Pazarı (Yıltay Et Entegre Tesisleri), ETBA (Karapınar Mahallesi Et-Balık Kurumu), Demetevler Mahallesi Pazaryeri (Pazartesi Pazarı), 75. Yıl Mahallesi Yarı Kapalı Pazaryeri (Salı Pazarı), Vatan Mahallesi Yarı Kapalı Pazaryeri (Çarşamba Pazarı), Bağlaraltı Mahallesi Pazaryeri (Pazar Pazarı), Siteler Mahallesi Pazaryeri (Cuma Pazarı), Mimar Sinan Mahallesi Kapalı Pazaryeri, Zümrütevler Mahallesi Pazaryeri (Salı Pazarı), Arabayatağı Mahallesi Pazaryeri (Cumartesi Pazarı), Karapınar Mahallesi Pazaryeri (Pazartesi Pazarı), Değirmenlikızık Mahallesi Pazaryeri (Pazar Pazarı), 152 Evler Mahallesi Kesim Yeri (152 Evler Muhtarlığı önü), Sıracevizler Mahallesi Kapalı Pazaryeri (Perşembe Pazarı), Yavuz Selim Mahallesi Kapalı Pazaryeri (Salı Pazarı), Temenyeri Kapalı Pazaryeri, Yiğitler Mahallesi Pazaryeri (Pazar Pazarı).

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.