Haberde Bursa

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden Türkiye’de bir ilk!

20.04.2024
4

Yeniden Refah Partisi’nden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kasım Gülpınar, yerel seçimlerden önce sözünü verdiği “İsraf ve Yolsuzluk WhatsApp İhbar Hattı”nı kurdurarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

31 Mart’ta tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarıyla katılan ve büyük bir çıkışa imza atan Yeniden Refah Partisi, kazandığı belediyelerde ‘Ahlaklı Belediyecilik’ anlayışıyla çalışmalarına başladı.

Yerel seçimlerden önce “İsraf ve Yolsuzluk WhatsApp İhbar Hattı” sözü veren Yeniden Refah Partili Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, sözünü tuttu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Başkan Mehmet Kasım Gülpınar’ın talimatı doğrultusunda İsraf ve Yolsuzluk WhatsApp İhbar Hattını kurdu. Böylelikle vatandaşlar, gördükleri israf ve yolsuzlukları “0533 947 63 63” numaralı hat ile belediye bildirebilecek. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan bu hat ise Türkiye’de bir ilk olarak kayıtlara geçti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise, “’İsraf ve Yolsuzluk WhatsApp İhbar Hattı’ hizmete girmiştir. Bu konu özelinde tüm bildirimlerinizi 0533 947 63 63 numaralı hattımıza iletebilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

>