DOLAR18,6420
EURO19,5629
ALTIN1.065,72
BIST4.827,04
Haberde Bursa

Çekirge Meydanı Küçüldü

30.06.2020
345
Çekirge Meydanı Küçüldü

Daha önce Osmangazi Belediyesi tarafından projelendirilen, defalarca çevre düzenlemesi yapılan Çekirge Meydanı’nın etrafındaki parke taşlar, tasarruf belediyeciliği sloganıyla hareket eden Büyükşehir Belediyesi tarafından sökülerek asfalt döküldü.

Hatırlanacağı gibi Osmangazi Belediyesi, Çekirge Meydanı’nı yepyeni bir görünüme kavuşturmak için Yaklaşık 2 hektar alanı kapsayan bölgede, yaya ve araç trafiğinin düzenlenmesi için meydan ve çevresindeki park, yaya ve araç yolları ile tescilli yapılar analiz edilerek hayata geçirmek için ‘Osmangazi Belediyesi Çekirge Meydanı ve Çevresi Mimari ve Kentsel Tasarım Projesi’ adıyla bir yarışma düzenlemiş, ancak hayata geçirilememişti.

Meydanın eski hali böyleydi.

Osmangazi’nin projeye ödediği para ise tartışmalara neden olmuştu. Meydanla ilgili kamuoyunun tepkileri devam ederken, alana şimdi de Büyükşehir Belediyesi karışarak, orta refüjde bulunan parke taşlar söküldü, yerine asfalt döküldü. Çevrede bulunan esnaf ve duyarlı vatandaşlar, meydanın tasarruf belediyeciliği sloganı adı altında yazboz tahtasına benzediğini, ‘ali yazar, veli bozar’  şeklinde bir anlaşın olduğunu geldiğini söylediler, tepkilerini dile getirildi.

Büyükşehri tarafından parke taşlar söküldü, asfalt döküldü

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.