Haberde Bursa

Seçim gündemi ön plana çıktı, okul ve sandık görevli eğitimlerine geçilecek

30.05.2020
416

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bursa’daki ilçe başkanları Covid-19 salgını döneminde yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere bir araya geldi. Toplantıda, ilçelerin sandık ve okul sorumlularının tespiti ve eğitimi konusuna ağırlık verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Sosyal mesafenin göz önüne alındığı maskeli toplantıda, görevdeki ilk 100 güne ilişkin görüşlerini paylaştı. Yenişehir’den Karacabey’e, Mustafakemalpaşa’ya, Büyükorhan’dan Kestel’e, İnegöl’e, İznik’e kadar tüm ilçelerdeki gelişmeleri de yakından takip ettiklerini belirten Karaca, “Örgütümüze verdiğimiz sözü tutuyoruz. Her gün sahadayız. Virüs salgınından kaynaklı, çalışmalarımızın kısıtlandığı zamanlar oldu. Görevdeki ilk 100 günün ilk 4 haftasından sonrasını salgın ortamında geçirdik. Buna rağmen CHP’nin katkı koyması gereken her noktada hazır bulunduk. Pandemiyle mücadele günlük yaşam normale döndükçe, sahada daha fazla olabilme şansını yakalayacağız” dedi.

CHP’li Nilüfer, Mudanya ve Gemlik belediyelerinin pandemi döneminde gerçekleştirdikleri çalışmalardan da övgüyle söz eden Başkan Karaca, “CHP’li 3 belediyemiz Bursa’da gerçekten büyük hizmet farkı yarattılar. Algı operasyonu değil, hizmet ürettiler. Mudanya, Gemlik ve Nilüfer dışındaki ilçelerimizden gelen raporlar, bu ilçelerde Bursa halkına yaşatılan aksaklıkları ortaya koyuyor, bunları da kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

CHP İl Başkanı İsmet Karaca, Çalı’da HES projesi, Yenişehir Kirazlıdere’deki maden atık havuzu başta olmak üzere toplumsal duyarlılık ya da taleplerin yükseldiği her noktada CHP’li milletvekillerinin de Bursalı hemşerilerimizle omuz omuza olduğunu hatırlatarak, ilçe yönetimleriyle koordinasyon içerisindeki çalışmaların önemine işaret etti.

OKUL SORUMLUSU VE SANDIK GÖREVLİLERİ

Öte yandan CHP, Bursa’da okul ve sandık görevli listeleriyle ilgili hazırlıklara da başladı. Türkiye’de “seçim” gündeminin ön plana çıktığını hatırlatan İl Başkanı Karaca, ilçe yönetimlerinden okul sorumlularının belirlenmesini ve listelerin güncellenmesini istedi. Her ilçede ivedilikle yapılacak bu çalışmanın ardından, sandık görevlilerinin de tespiti, listelerin güncellenmesi ve eğitimleriyle ilgili yoğun çalışmalara geçileceğini belirten Karaca, “CHP iktidara yürüyor. Sanki yarın seçim olacakmış gibi, okul ve sandık görevlileri konusunda hazır olmamız gerekiyor. Çalışmaları başlattık” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.