Haberde Bursa

CHP Parti Meclisi’ne Bursa’dan üç isim!

27.07.2020
360

CHP’de 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) üyeliği için yapılan oy sayımı sona erdi. CHP’nin üç Bursa Milletvekili PM’ye seçildi. CHP Bursa Milletvekilleri Lale Karabıyık, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Orhan Sarıbal CHP’nin Parti Meclisi’nde yer alan isimler oldu.

CHP’de 37. Olağan Kurultayı‘nda Parti Meclisi üyeliği için adaylık başvuruları son bulmuş, 52 kişinin seçileceği çarşaf listede aday sayısı 222 olmuştu.

15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu için toplam 50 kişi aday olmuştu. Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi için 80, Bilim, Kültür ve Sanat Platformu için 12, Yüksek Disiplin Kurulu için ise 15 isim belirlemişti.

Kurultayda 60 kişiden oluşan PM’ye, Bilim, Kültür ve Sanat Platformu’ndan (BKSP) girecek 8 isim belirlenirken, diğer 52 kişilik listenin kotaların uygulanmasının ardından açıklanacağı bildirildi. 15 kişiden oluşan YDK listesinin de daha sonra duyurulacağı belirtildi.

EN ÇOK OYU ALAN FAİK ÖZTRAK

Fakat resmi olmayan sonuçlara göre; Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak delegeden en fazla oyu olan isim oldu. Öztrak, 982 oyla PM seçimlerinde ilk sırada yer aldı.

Öztrak’ı Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu 862 oyla, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise 855 oyla izledi.

Eski CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Turuntay Nalbantoğlu 848, Genel Başkan Yardımcılarından Oğuz Kaan Salıcı, 844, Onursal Adıgüzel ise 836 oy aldı.

PM’YE BURSA DAMGASI!

CHP’nin üç Bursa Milletvekili de PM’ye seçildi.

CHP Bursa Milletvekilleri Lale Karabıyık, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Orhan Sarıbal PM’de yer aldı.

Orhan Sarıbal, Lale Karabıyık, Nurhayat Altaca Kayışoğlu

BİLİM, KÜLTÜR VE SANAT PLATFORMU ÜYELERİ BELLİ OLDU

Kurultayda Bilim, Kültür ve Sanat Platformu’na (BKSB) seçilen isimler kesinleşti. Buna göre; yeni BKSB yeni üyeleri; Yunus Emre, Aylin Yaman, Fethi Açıkel, Burhan Şenatalar, Ali Rıza Erbay, Lale Karabıyık, Yüksel Taşkın ve Ayşe Eser Danışoğlu oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.