Cts. Oca 16th, 2021

Haberde Bursa

Bursa'da Haberin Kaynağı

İlk Günkü Heyecanla Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun

DSP İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar’dan Öğretmen Günü kutlaması. Büyükışıklar; “Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan Eskişehir- Kütahya savaşlarının devam ettiği günlerde 15 Temmuz 1921‘de tarihinde Ankara’da erkek öğretmen okulunda (darülmuallimin’de) Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 180 eğitimci ile birlikte Maarif Kongresini gerçekleştirmiştir. Bu kongrenin savaş günlerinde gerçekleştirilmiş olması bile Atatürk’ün eğitime ve eğitim emekçilerine ne denli önem verdiğinin en büyük ispatıdır. Baş Öğretmen Atatürk daha Türkiye Cumhuriyetini kurmadan onu yaşatacak ve yeni nesillere anlatacak kıymetli Öğretmenlerimiz ile kongre gerçekleştirmiştir.

Öğretmenler!… Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.”

İşte bu değerli sözler, Baş Öğretmenimiz Ulu Önder Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesine gelmemizde değerli öğretmenleri-mizin gerçek görevini tam olarak işaret etmiştir. Cumhuriyet ve Demokrasimizin zor dönemlerden geçtiği bu günlerde tüm kıymetli Öğretmenlerimize Atatürk’ün bu çağrısını bir kez daha hatırlatmak isterim.

Geleceğimizin ve gelecek nesillerimizin aydınlık günlerinin kıymetli emekçilerinin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya