DOLAR18,8111
EURO20,5289
ALTIN1.165,63
BIST5.172,06
Haberde Bursa

Kim Bu Dış Güçler!

13.08.2020
284
Kim Bu Dış Güçler!

Davutoğlu’ndan AKP’ye hodri meydan… Resmen bombaladı Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu AKP’nin ekonomiyle ilgili ‘dış mihraklar’ açıklamalarına sert tepki gösterdi. Davutoğlu AKP’ye varsa dış mihrakların kim olduğunu açıklama çağrısı yaparak “Dış mihrak diye bir hayalet var, adı sanı yok. Eğer dış mihrak yok da kendi cehaletinizi kendi basiretsizliğinizi, liyakatsizliğinizi, yanlış politikanızı dış mihrak örtüsüyle örtmeye çalışıyorsanız bilin ki son ana kadar millet adına hesap sormaya soru sormaya cevap istemeye devam edeceğiz” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Bartın İl Kongresinde ekonomi üzerinden AKP’ye sert sözlerle yüklendi. Kongrede yaptığı konuşmaya ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Ahmet Davutoğlu, AKP hükümetinin ekonomideki kötü gidişata yönelik ‘dış mihraklar’ açıklamalarını eleştirdi.

Davutoğlu şunları söyledi:

* Dışişleri Bakanlığı yapmış ve bu konuda tezler yazmış biri olarak, soruyorum; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı’nı ‘emperyalizme’ karşı korumak için neredeyse cihat ilan etmiş olanlara sesleniyorum, şu dış mihrakların adını bir koyalım.

‘AÇIKLAYIN’ ÇAĞRISI

* Kimdir bunlar? Söyleyin hep birlikte mücadele edelim. Yandaş gazetelerinizin ‘Reis Trump’ diye övgüyle bahsettiği Amerikan Başkanı mıdır dış mihrak? Sürekli dostluk mesajları verdiğiniz Rusya mıdır? Avrupa mıdır?

* Yoksa kapılarına gidip Washington’da, İngiltere’de SWAP işlemi için merhamet dilendiğiniz FED Amerikan Merkez Bankası mıdır,  İngiliz Merkez Bankası mıdır?

* Çıkın söyleyin, kimdir? Elinizde istihbarat var. Söyleyin bilelim ona karşı omuz omuza mücadele edelim. Vereceğiniz her mücadelede yanınızdayız.

* Hiçbir şekilde Türkiye’ye oyun oynayan hangi dış mihrak varsa, Türkiye Cumhuriyeti’nin başında kim olursa olsun iktidarın yanında oluruz. Libya politikanızın arkasında hiç tereddüt etmeden durduk.

* Haklıyız, Doğu Akdeniz politikanızın arkasında duruyoruz. Ama çıkın açıklayın kim bu dış mihraklar?

ERDOĞAN’A GÖNDERME

Konuşmasında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın 2001 ve 2002’de açıklamalarını hatırlatan Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

* Dış mihrak öyle bir hayalet ki tanımlanamıyor. Ama aynı Sayın Erdoğan, 2001’de 2002’de ‘dış mihrak’ argümanına karşı çıkıyordu ve haklıydı.

* Bir dış mihrak varsa ve Türkiye’ye karşı oyun oynuyorsa o dış mihrakın oyununu bozmak da bugün ki iktidarların asli öncelikli görevleridir.

* Dış mihraklardan bahsedip, onların oyunları göremeyenler ülkeyi yönetemezler.

AKP’Yİ BOMBALADI

Davutoğlu sözlerini şöyle noktaladı:

* Ne yapmak gerekiyorsa sonun kadar destek vereceğiz.  Ama eğer dış mihrak yok da kendi cehaletinizi kendi basiretsizliğinizi, liyakatsizliğinizi, yanlış politikanızı dış mihrak örtüsüyle örtmeye çalışıyorsanız bilin ki son ana kadar millet adına hesap sormaya soru sormaya cevap istemeye devam edeceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.