DOLAR18,6361
EURO19,5931
ALTIN1.067,78
BIST4.827,04
Haberde Bursa

‘YILDIRIMLILARIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

15.08.2020
253
‘YILDIRIMLILARIN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı şehrin merkez noktaları ve sokaklarda bakım-onarım ve yenileme çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, temizlik çalışmalarıyla şehri güzelleştirirken, asfalt, tretuvar, bordür ve parke taşı çalışmalarıyla da ilçeyi modern bir yapıya kavuşturuyor.

Yıldırım Belediyesi’nin ilçe sakinlerinin yaşamını kolaylaştırmak, araç trafiğini ve yaya ulaşımını düzenlemek adına sürdürdüğü kaldırım, asfalt, bakım-onarım ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Yıldırım Belediyesi ekipleri, çalışmalarına ağırlık verdiği, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu noktaların yanı sıra ilçenin diğer bölgelerinde yapılan tespitler ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda nokta tamir konusunda çalışmalara devam ediyor. Belirlenen güzergahlarda asfalt yenileme ve onarım çalışmaları yapılırken, ihtiyaçlar doğrultusunda yaya ulaşımını kolaylaştırmak adına merdiven inşası ve tutamak montajı gibi çalışmalar da gerçekleştiriliyor. Bunun yanında trafik işaret ve levhalarıyla trafik düzenlemesi yapılarak güvenli ulaşımı akışı sağlanırken, baca ızgara yapımı ve park aydınlatması çalışmaları da yapılıyor. Öte yandan ilçenin temiz bir çehreye sahip olması için titiz çalışmalar gerçekleştiren temizlik ekipleri, ilçenin sokak, cadde, meydan ve parklarında gerekli uygulamaları yapıyor, yaz aylarında vatandaşların tozdan etkilenmemesi için sokaklarda sulama çalışması da gerçekleştiriyor.

STANDARTLAR YÜKSELİYOR

Meydan, cadde ve sokaklardaki her türlü eksikliği tespit ederek ve ilçe sakinlerinden gelen talepler ve önerileri değerlendirerek planlanan programlar dahilinde iyileştirme çalışmaları uyguladıklarını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’daki bozuk, trafik güvenliğini tehdit edebilecek ve kötü görüntüye sahip olan yol bırakmamak adına ekiplerimiz gereken çalışmaları gerçekleştiriyor. Şehrimizin hayat standartlarını üst seviyeye çıkararak vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz. Mahallelerimizi, cadde ve sokaklarıyla, çevre düzeniyle, çocuk oyun alanları ve parklarıyla yaşanabilir hale getirerek, Yıldırımlıların sosyal yaşam kalitesine artı değer katıyoruz. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için titiz çalışmalar kaydediyoruz. Yıldırım’ın en önemli sorunlarından biri olan ulaşım sorununu da yeni imar yolları ve yaptığımız yol yenileme çalışmalarıyla gideriyoruz. Yıldırım’ın modern ve yaşanabilir kimliği daha da değer kazanıyor, Yıldırımlıların mutluluğu için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.