DOLAR18,6477
EURO19,7249
ALTIN1.075,16
BIST4.855,92
Haberde Bursa

YILDIRIM’DAN KOMŞUYA YARDIM ELİ

24.06.2020
330
YILDIRIM’DAN KOMŞUYA YARDIM ELİ

Yıldırım Belediyesi, yaşanan sel felaketi nedeniyle büyük zarar gören Kestel’e bağlı Dudaklı köyünde yaraların sarılmasına destek oluyor.

Kestel’e bağlı Dudaklı köyünde can ve mal kayıplarına neden olan sel sonrası yaralar sarılıyor. Olayın meydana geldiği andan itibaren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin koordinesinde yürütülen çalışmalara Yıldırım Belediyesi de katıldı. Yaşanan yoğun yağışın ardından can kayıplarına neden olan sel felaketinin bıraktığı izler giderilirken, Yıldırım Belediyesi ekipleri de komşu ilçedeki olumsuzlukların ortadan kaldırılması için seferber oldu. Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri afet bölgesinde vakit kaybetmeden kayıpların arama kurtarma faaliyetlerine katılırken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de suların çekilmesi ile birlikte ortaya çıkan çamur ve enkazın temizlik çalışmalarına dahil oldu. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da afet alanına giderek çalışmaları yerinde inceledi, selde hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ

Sel felaketi nedeniyle yaşanan can kayıplarının kendilerini büyük üzüntüye boğduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Komşu ilçemiz Kestel’de yoğun yağışın neden olduğu sel felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımız bizleri derinden sarstı. Olayın yaşandığı ilk andan itibaren belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’nin koordinesinde yürütülen çalışmalarda öncelikle kaybolan vatandaşlarımızın kurtarılması için arama kurtarma faaliyetlerine dahil olduk. Selin izlerinin ortadan kaldırılması için yürütülen temizlik çalışmalarına ekiplerimizle destek veriyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Hükümetimiz bölgede yaraların sarılması için ilk andan itibaren gerekeni yapıyor. Yıldırım olarak gereken desteğin sağlanması noktasında bizim de üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu Kestel Belediye Başkanımız Sayın Önder Tanır’a ilettim. Sel felaketi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Kestel Belediye Başkanımız Önder Tanır ile bölge sakinlerine baş sağlığı diliyorum. Rabbim bizleri büyük afetlerden korusun” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.