DOLAR16,9788
EURO17,5251
ALTIN984,86
BIST2.399,10
Haberde Bursa

YILDIRIM’DA MESAFELİ SPOR

14.08.2020
212
YILDIRIM’DA MESAFELİ SPOR

Sağlıklı toplum ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için ilçede spor seferberliği başlatan Yıldırım Belediyesi, bu alandaki hizmet zincirine eklediği Kadın Spor Merkezleri ile Yıldırımlı kadınları sporla buluşturuyor.

Koronavirüs salgını sürecinde virüsün yayılmasına karşı önlemler çerçevesinde faaliyetlerine ara veren Yıldırım Belediyesi Kadın Spor Merkezleri, normalleşme adımlarıyla birlikte kontrollü sosyal yaşama geçilen yeni dönemde faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor. Pandemi kurallarına uygun hale getirilen ve dezenfeksiyon işlemleri titizlikle yapılan salonlarda hijyen kurallarına büyük önem veriliyor. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kıstaslar çerçevesinde, Millet Mahallesi, 75. Yıl Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Spor Tesisleri ve Sinandede Mahallesi’nde hizmet veren ve spor yaparak sağlıklı yaşamak isteyen kadınlara geniş imkânlar tanıyan kadın spor merkezleri, randevu usulüne göre çalışırken, salon girişinde vatandaşların ateşi ölçülüyor. Normalleşme döneminin en önemli hususları arasında sayılan sosyal mesafenin korunması amacıyla salon içerisinde spor yapan kadınlar arasında en az iki metre mesafe kuralı uygulanırken, spor aletlerinde de çalışmalar bir dolu bir boş olarak gerçekleştiriliyor. Uzman kadın eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen eğitimlerde pilates, step, aerobik ve fitness çalışmaları yapan kadınlar profesyonel spor hizmeti alırken, merkezlerde sporseverlerin kişisel eşyalarını koyabilecekleri kilitli dolaplar, soyunma odaları, dinlenme alanları ve duşlar da yer alıyor.

SAĞLIKLI VE KALİTELİ SPOR İMKÂNI

Sağlık tedbirleri ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde kadınların sağlıklı, kaliteli ve nezih bir ortamda spor yapmaları için çalışmaların aralıksız devam ettiğini kaydeden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Koronavirüs sürecinde virüsün yayılımını önlemek için devletimiz öncülüğünde tüm kamu kurumları bir takım önlemler aldı. Yıldırım Belediyesi olarak aldığımız önlemler kapsamında attığımız adımlardan biri de kadın spor merkezlerimizin faaliyetlerini durdurmak oldu. Normalleşme adımlarıyla birlikte kontrollü sosyal yaşama geçilen yeni dönemde ise Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı kıstaslar çerçevesinde Yıldırım Belediyesi Kadın Spor Merkezlerimizi tekrar faaliyete açtık. Yıldırımlı kadınlar, evde bulundukları ve sosyal izolasyon uyguladıkları süreçte spordan uzak kaldılar, spor yapmayı özlediler. Kadınlarımıza hijyenik ve güvenli bir ortam sunarak, uzman eğitmenlerimiz eşliğinde sağlıklı bir şekilde spor yapma olanağı tanıyoruz, aldığımız geri dönüşler de bizi mutlu ediyor. Kadın spor merkezlerimiz donanım olarak birçok imkana sahip. Merkezlerimizde, diyetisyenlerimiz rehberliğinde, bilimsel yöntemleri kullanarak kadınlarımız spor yapma imkanı buluyor. Bu spor merkezleri sayesinde kadınlarımız hem spor yaparken hem de sosyal açıdan hayatın stresinden uzaklaşıyor. Kadınlarımıza sağlıklı yaşam olanağı tanıyan spor merkezlerimize tüm kadınlarımızı davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.