DOLAR16,9833
EURO17,5026
ALTIN984,54
BIST2.403,64
Haberde Bursa

“YARINLARIMIZ, KALPLERİMİZDEKİ BAĞIMSIZLIK IŞIĞIYLA HEP AYDINLIK OLACAK”

17.07.2020
209
“YARINLARIMIZ, KALPLERİMİZDEKİ BAĞIMSIZLIK IŞIĞIYLA HEP AYDINLIK OLACAK”

15 Temmuz’da destan yazan milletimizin birliktelik ruhunun coşkusu Gürsu’da da düzenlenen etkinliklerle yaşandı. 15 Temmuz hain darbe girişiminin öğrencilerin gözünden anlatıldığı resim ve şiirlerin yer aldığı sergi, Gürsu Kent Meydanı’nda izlenime sunuldu.

Gürsu protokolünün katılımıyla, Gürsu Spor Fabrikası bahçesinde, şehitler anısına fidan dikimi yapıldı.

Gün boyu süren etkinlikler kapsamında, gençlerin katılımıyla demokrasi ve milli birlik temasıyla bisiklet turu düzenlendi.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Biz birlik oldukça, yarınlarımız, kalplerimizdeki bağımsızlık ışığıyla hep aydınlık olacak. Devletimizin bütünlüğüne kast eden şer güçlerin, tarihe kara bir leke olarak geçen girişimlerini, millet olarak göstermiş olduğumuz birliktelik ruhu ve ülkemize sahip çıkma inancıyla yendik. Tarihine sahip çıkan nesillerle ilelebet payidar olacak bu vatanı emanet alacak gençlerimizin, 15 Temmuz’u unutmadan, milletimizin birliktelik ruhunu özümseyerek yol almalarına katkı sağlamak istedik. 15 Temmuz şehitlerimiz, tarihimize kazınan destanları, kalplerimizdeki varlıkları ve onlar adına filizlenen fidanlarla hep yaşayacak. O gece, canlarını ortaya koyarak ülkemize sahip çıkan ve şehit olan vatansever kardeşlerimizi, bedenlerini hainlerin saldırılarına siper ederek, ömürleri boyunca gururla taşıyacakları gazilik ünvanını alan gazilerimizi saygı ve minnetle andık” dedi.

Gürsu Kent Meydanı’nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında; Kuran-ı Kerim tilaveti, mehteran takımı gösterisi, kahramanlık türküleri ve şiir dinletisi, belgesel izlenimi gerçekleştirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.