DOLAR18,6525
EURO19,7353
ALTIN1.075,07
BIST4.855,92
Haberde Bursa

Üntel Kablo’da Üst Düzey Atama

14.07.2020
306
Üntel Kablo’da Üst Düzey Atama

2013 yılından bu yana Üntel Kablo bünyesinde Genel Müdür olarak görevine devam eden Ali Ömer Alemdar, Üntel Kablo Yönetim Kurulu tarafından Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirildi.

Türkiye’den doğan ve dünyanın önde gelen özel kablo üreticilerinden biri konumuna gelen Üntel Kablo, ileriye dönük stratejik planlarını gerçekleştirmek ve yönetim kadrosunu güçlendirmek amacıyla önemli bir adım attı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2013 yılından bu yana Üntel Kablo Genel Müdürü olarak görevini yürüten Ali Ömer Alemdar, 1 Temmuz 2020 itibariyle bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevine atandı.

Ali Ömer Alemdar kimdir?

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’nden mezun olan Ali Ömer Alemdar, 30 yıllık iş deneyimi süresince Ernst&Young, GlaxoSmithKline, Alcatel Cable, Doğuş Otomotiv Lojistik, Grey Worldwide ve Nexans Türkiye şirketlerinde yöneticilik yaptı. Finans, denetim, muhasebe, bütçe, yatırım, stratejik planlama, modernizasyon, otomasyon, verimlilik, üretim iyileştirme ve insan kaynakları alanlarındaki tecrübeleri ile başarılı çalışmalara imza atan Ali Ömer Alemdar, 2013 yılından beri Üntel Kablo bünyesinde Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

Üntel Kablo Hakkında

Üntel Kablo Anonim Şirketi üretim hayatına 1972 yılında başta kauçuk kablolar imalatı yapmak üzere kurulmuştur. Kauçuk, PVC, Poliüretan, Halojen-free ve eşdeğer elastomer kompound teknolojilerine hakim olan Üntel Kablo, gemi, offshore, maden, havalimanı pist aydınlatma ve demiryolları, gibi tecrübe gerektiren uygulamalar için sayısı 15.000’den fazla ürün çeşitliliğine sahiptir.

Üretim faaliyetlerine 2010 yılında yapımı tamamlanan Dilovası/Kocaeli’ndeki 32.000 m²’si kapalı olmak üzere toplam 43.000 m² alana kurulu yeni fabrikasında devam eden Üntel Kablo ürettiği endüstriyel kabloları 6 kıtada; 70’e yakın ülkeye ihraç etmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.