DOLAR17,2042
EURO17,6463
ALTIN977,81
BIST2.403,19
Haberde Bursa

TARAFI OLMADIĞIM, İLGİM BULUNMAYAN BİR KONUDA, ADIM SKANDALA KARIŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR

06.08.2020
233
TARAFI OLMADIĞIM, İLGİM BULUNMAYAN BİR KONUDA, ADIM SKANDALA KARIŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular, sosyal medyada ve bir internet haber sitesinde yayınlanan yazılarla adının bir skandala karıştırılmaya çalışıldığını vurgulayarak, “Gereken yasal girişimlerde bulundum. Yalana, iftiraya prim vererek kasten şahsımı ve partimi siyaseten yıpratmaya çalışanların, medya gücünü kişisel çıkarlarına alet etmeye çalışanların varacağı tek nokta, hüsran olacaktır. Bu ithamları sosyal medyada ortaya atan şahıs kadar, bu iddiaları gündeme taşıyıp adımıza leke sürmeye kalkışanlar da ispatla mükelleftir. İspatlayamayan alçak müfteridir” dedi.

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular, sosyal medyada yaygınlaştırılmaya çalışılan, kendi adı üzerinden de CHP’yi hedef alan karalama kampanyasıyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Zafer Güler isimli vatandaşın sosyal medyadaki ithamları, hiçbir bilgi ya da belgeye dayalı olmayan hezeyanlardan ibarettir. Adı geçen şahsın eşiyle, telefonda ya da yüz yüze bir kez bile görüşmüşlüğüm yok. Tanımam, bilmem. Kendisi iş görüşmesi için bana gönderdiğini söylüyor ama böyle bir görüşme gerçekleşmiş değil. Dolayısıyla adı geçen kadının ne nerede çalıştığını bilirim, ne de evini-kocasını terk edip gittiğinden haberdarım. Hiçbir ilgim ve bilgimin olmadığı bir konu. Açıklamalardan anladığımız o ki, aile dağılmış, kadın evini terk edip gitmiş. Geride kalan şahsın hezeyanlarının hedefi de konuyla hiç ilgimiz olmadığı halde biz olmuşuz. Konu bundan ibarettir.”

Akyolcular, sosyal medyada yayınlanan açıklamalarla ilgili hukuki yollardan gereken girişimlerde bulunduğunu ve Cumhuriyet Savcılığı’na başvurduğunu da sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.