DOLAR17,0132
EURO17,5321
ALTIN968,92
BIST2.371,25
Haberde Bursa

RENKLİ DYOLOGLAR’IN BU HAFTAKİ KONUKLARI NEZİH BAŞGELEN VE ERHAN İŞÖZEN

10.07.2020
310
RENKLİ DYOLOGLAR’IN BU HAFTAKİ KONUKLARI NEZİH BAŞGELEN VE ERHAN İŞÖZEN

DYO’nun, AURA İSTANBUL (İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi) işbirliği ile gerçekleştirdiği, Türkiye’nin Renkleri ile ‘Renkli DYOloglar’ söyleşi serisinin bu haftaki konukları Arkeolog, Editör Nezih Başgelen ve Yüksek Mimar Erhan İşözen. Söyleşi, 11 Temmuz Cumartesi günü saat 15.00’te DYO Boya’nın YouTube hesabından canlı yayımlanacak.

Türk boya sektörünün köklü markası DYO, toplumun estetik ve entelektüel değerlerinin gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor. DYO’nun, AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirdiği söyleşi serisinde derin bilgileri ve geniş ilgi alanlarıyla öne çıkan isimler yer alıyor. Bu seride, konuşmacılar; gastronomiden seyahate, felsefeden edebiyata, arkeolojiden çağdaş sanata, müzikten mimariye, kendi disiplinleri içerisinde sahip oldukları özgün bakış açılarıyla “renk” kavramını düşündürücü bir şekilde yeniden tanımlıyor. DYO, proje kapsamında Türkiye’nin renkleri olan çok değerli isimleri, YouTube üzerinden ‘Renkli DYOloglar’ canlı yayın söyleşileriyle bir araya getiriyor.

Her hafta DYO Boya’nın YouTube sayfasından canlı yayımlanan söyleşilerde birbirinden değerli konuşmacılar, üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel yapısının hayatımıza kattığı renkleri farklı yönlerden ele alıyor. Renkli DYOloglar Türkiye’nin Renkleri bu Cumartesi, “Arkeoloji” teması ile devam ediyor. Bu haftanın konukları Arkeoloji ve Sanat Yayınları’nın kurucusu Arkeolog, Editör Nezih Başgelen ve AURA İstanbul Kurucu Üyesi Yüksek Mimar Erhan İşözen ülkemizin zengin arkeolojik potansiyelini, antik kentlerini, renklerin kendileri için ne ifade ettiğini ve hangi bakış açıları ile rengi ele aldıklarını anlatacaklar.

11 Temmuz Cumartesi günü saat 15.00’te Youtube kanalından canlı yayımlanacak olan program https://www.youtube.com/watch?v=D6DcOHZLCl4 linkinden izlenebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.