DOLAR16,3083
EURO17,4027
ALTIN972,87
BIST2.386,37
Haberde Bursa

ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATEŞ BAŞINDA ATTILAR

26.01.2022
179
ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATEŞ BAŞINDA ATTILAR

REKTÖR PROF. DR. KANDEMİR, “YILDIRIM BELEDİYESİ VE BTÜ OLARAK, YEREL YÖNETİM ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİ KONUSUNDA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLABİLECEK ÇALIŞMALARA İMZA ATIYORUZ.”

BURSA- Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, final sınavları devam eden BTÜ öğrencilerini ziyaret etti. Gençlerle çorba sırasına giren Yılmaz, öğrencilere başarı diledi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Arif Karademir ile birlikte üniversite kütüphanesinde final haftasında sınavlarına çalışan gençleri ziyaret etti. Gençler ile birlikte çorba içip ateş başında sohbet eden Başkan Yılmaz, final sınavları sürecinin stresini kendi öğrenciliği döneminde de çok yaşadığını ifade ederek, “Bu yoğun süreçte, Yıldırım’ın en özel misafirleri olarak kabul ettiğimiz öğrenci kardeşlerimizle bir araya geldik. Onları kısa bir süreliğine de olsa sınav temposunun dışına çıkarmak için Rektörümüz Sayın Arif Kandemir ile birlikte kardeşlerimizi ziyaret edelim istedik. Bursa Teknik Üniversitesi bizim dünyaya açılan penceremiz. Öğrenci kardeşlerimiz ve çok değerli hocalarımız ise bizim gönül elçilerimiz. Her fırsatta onlarla bir araya gelerek, sohbet etmeye fikirlerini almaya gayret ediyoruz. Gençlerimiz her zaman bizim çalışma motivasyonumuzu yükseltiyor. Bugün de kendileri ile birlikte olmaktan çok keyif aldık. Bir nebze de olsa onları sınav stresinden uzaklaştırabildiysek ne mutlu bize” dedi.

ÖRNEK BİR İŞ BİRLİĞİ

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren BTÜ Rektörü Kandemir de “Biz üniversite olarak çok şanslıyız. Belediyemiz ve Başkanımız Sayın Oktay Yılmaz’ın desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Yıldırım Belediyesi ve BTÜ olarak, yerel yönetim üniversite iş birliği konusunda Türkiye’ye örnek olabilecek çalışmalara imza atıyoruz. Belediyemizin yürüttüğü çalışmalar ile öğrencilerimizin şehir aidiyeti ve Yıldırımlı kimliği önemli ölçüde artıyor. Kurumumuza ve öğrencilerimize desteklerinden dolayı Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Öğrencilerle ateş başında sohbet eden Başkan Yılmaz ve Rektör Kandemir daha sonra kütüphane içerisinde ders çalışan öğrencileri ziyaret ederek ikramlık verdi ve onların talep öneri ve görüşlerini dinledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.