DOLAR16,9809
EURO17,4987
ALTIN984,33
BIST2.408,39
Haberde Bursa

MOPART resim yarışmasının kazananları belli oldu

30.05.2020
293
MOPART resim yarışmasının kazananları belli oldu

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitime evden devam eden çocukların, boş zamanlarını değerlendirmeleri ve karantinanın zorlayıcı şartlarında eğlenmeleri amacıyla MOPAK tarafından düzenlenen MOPART resim yarışmasının kazananları belli oldu.

Kağıt ve defter üreticisi MOPAK tarafından, bu yıl 20’ncisi düzenlenen MopArt resim yarışması 18 Nisan – 17 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. “Benim renkli dünyam” temasıyla çocukların hayallerine dokunan yarışmaya katılan eserler, alanında uzman jüri üyeleri tarafından incelenerek 29 Mayıs’ta MOPAK’ın resmi instagram hesabından açıklandı. Yaş aralıklarına göre üç farklı kategoride gerçekleşen yarışmada dereceye giren çocuklar oyun konsolu, tablet, akıllı saat, bluetooth kulaklık ve elektronik deney seti gibi birçok hediye kazanma şansı yakaladı.

Mopart çocukların bilinçaltına ışık tutuyor”
Bu yıl koronavirüsün çocuklar üzerindeki etkisini ölçmek ve onların bu süreçteki motivasyonunu yükseltmek amacı ile yarışmayı kurguladıklarını ileten MOPAK Genel Müdürü E. Ruhi Molay ‘’Yarışma resimlerden yola çıkarak uzmanlara danışmalı ve salgının çocuklar üzerindeki psikolojik etkilerini minimuma indirmek için bir temel oluşturmalıyız. Evde kalarak sürece destek olan, büyük bir sabır ve umutla bu zor günlerin geçmesini bekleyen çocuklarımız için yeni projeler üretmeye ve onların heyecanlarına ortak olmaya devam edeceğiz. Onların renkli hayalleri bizler için de büyük bir motivasyon kaynağı oluşturuyor.’’ ifadelerini kullandı.

 

Jüri değerlendirmesi sonucunda yarışmayı kazananlar ise şu şekilde;

 

5-7 Yaş kategorisinde;

1.LUSİN YENİYORGAN

2.MİRA ULUSOY

3.ECE YALÇINKAYA

 

8-10 Yaş kategorisinde;

1.DERİN MERCAN KARA

2.EYLÜL ÇELİKKIRAN

3.ZEYNEP SEMRA DOĞAN

 

11-13 Yaş kategorisinde;

1.ŞİİR ŞÜKRAN DİNAR

2.FEYZA BETÜL ÖZALTIN

3.NEHİR BİRLİK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.