DOLAR18,6361
EURO19,5931
ALTIN1.067,78
BIST4.827,04
Haberde Bursa

KORONA VİRÜS SÜRECİNDEKİ DESTEKLERİ İŞTE BÖYLE ANLATTI

27.05.2020
318
KORONA VİRÜS SÜRECİNDEKİ DESTEKLERİ İŞTE BÖYLE ANLATTI

Koronavirüs sürecinde hükümetin 65 yaş üstü vatandaşlara yapmış olduğu desteklerden övgüyle bahseden 80 yaşındaki Mahmuriye Aktaş anlattığı yaşam hikâyesiyle de duygulandırdı.

Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Müşküle Mahallesinde yalnız başına hayatını sürdüren Mahmuriye Aktaş (80) kendisini ziyaret eden İznik Belediyesi ekiplerine yaptığı açıklamalar ile göz doldurdu.

“DEVLETİMİZ BİZİ HİÇ BİRŞEYSİZ BIRAKMIYOR”

Mahmuriye Aktaş (80) özellikle Koronavirüs sürecinde hükümetin 65 yaş üstü vatandaşlara yapmış oldukları destekleri şu sözleriyle dile getirdi. “Allah bu virüsü bir an önce ülkemizden defetsin. Devletimiz çaresini buldu artık virüs azalıyor. Yaşlılara da bakıyor devletimiz Allah razı olsun. Yaşlı aylıklarımızı kapımıza kadar getiriyorlar. Bin lira bayram paralarımızı evlerimize kadar getirdiler. Devletimiz sağolsun. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Allah polislerimize, jandarmalarımıza, güvenlik görevlilerimizden Allah razı olsun. İsteklerimizi ayağımıza kadar getirerek bizleri mutlu ediyorlar” dedi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ BENİM ÇOCUKLUĞUMDA ÇOK FAKİRDİ”

Mahmuriye Aktaş (80) 1940’lı yılları ise şu sözleriyle dile getirdi.”Türkiye Cumhuriyeti benim çocukluğumda çok fakirdi. Çok zor yıllar geçirdik. Ne araba gördük, ne taksi. Ben 4 yaşımdayken annem ölmüş.O zaman doktorlar yok, arabalar yok.At arabasıyla doktora götürürken apandisi patlamış, kanı zehirlenmiş.Annemi hiç tanımıyorum.2 yetim büyük biz.Allah kimseyi anasız babasız bırakmasın” dedi.

“OKUMAYI ÇOK İSTEDİM”                        

En mutlu anlarının okula başladığı yıllar olduğunu dile getiren İznikli Mahmuriye Nine “Hoplaya zıplaya giderdim, kıvanç duyardım okula gitmekten. Okumak istedim ben babamdan. Öğretmenim babamı çağırdı. Kızınızın kafası çok çalışıyor dedi öğretmenim babama. Ama okuyamadık.” diye belirtti.

Ziyaret sonrasında ekipler Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta’nın hediyesini Mahmuriye Aktaş’a (80) takdim ederek, isteklerini de bir bir not ettiler

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.