Haberde Bursa

Köprühisar’a geçmiş olsun

19.06.2020
535

Yenişehir’de etkili olan yağış Köprühisar’da ekili alanlara zarar verdi

Dolu yağışı Yenişehir’de de Köprühisar ve çevresinde etkili olurken, 700 dönümlük alandaki mahsule de zarar verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse, Muhtar Harun Engür ve üreticileri ziyaret ederek zararla ilgili bilgi aldı. Muhtar Harun Engür, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası’na durumu rapor ettiğini belirtti.

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse öğle saatlerinde yağan dolu ve yağmurun bitkilerde zayiata, aşırı yağışın da sel ve toprak taşınmasına da sebebiyet verdiğini belirterek, “Geçmiş yıllardan da biliyoruz ki, tarım sigortası bu tür afetlerde hayati derecede önemlidir. Yüzde 90’dan fazlası tarım sigortası yaptıramayan çiftçiye devlet sigorta mecburiyeti getirmeli ve destekleme adı altında poliçe maliyetlerini üstlenmelidir. Zarar gören Köprühisar halkının kayıpları devlet tarafından karşılanmalıdır” dedi.

Tarım alanlarında olduğu gibi Köprühisar’ın mahalle içi ve sokaklarındaki yolların da delik deşik olduğunu belirten Köse, “Köprühisar’ın da Yolören gibi, Çayırlı gibi, Karaköy ve Beypınar gibi Yenişehir’in bir köyü olduğunu yetkilere hatırlatırız. İlçemizin yıllardır çözülmeyen, hiç dikkate bile alınmayan çok büyük sıkıntıları var. Başınızı kaldırın ve şehre şöyle bir bakın. Alt yapısı eksik veya hiç olmayan, ihmal edilmiş köyler var” diye seslendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.