DOLAR18,6496
EURO19,7205
ALTIN1.075,46
BIST4.855,92
Haberde Bursa

KAN VER, HAYAT KURTAR

01.06.2020
341
KAN VER, HAYAT KURTAR

Kızılay İznik Şubesi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. 1 Haziran 2020 tarihinde İznik Devlet Hastanesinde başlayan kampanya’ya İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet TİMUR, İznik Devlet Hastanesi Başhekimi Üroloji Uzmanı Dr. Aybars ALEMDAROĞLU  destsek verdi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet TİMUR, İznik Devlet Hastanesi Başhekimi Üroloji Uzmanı Dr. Aybars ALEMDAROĞLU, Kızılay Kan Merkezi İl Koordinatörü Hasan ÖZLÜ ve Kızılay İznik Şubesi Başkanı Serdar Küçükkoçum İznik Devlet Hastanesi Bahçesinde “Kan Ver Hayat Kurtar” Kampanyasını başlattılar. Gün boyu İznik Devlet Hastanesi Doktor, Hemşire ve çalışanların destekleri ile “Kan Ver Hayat Kurtar” kampanyası devam edecek.

Kızılay İznik Şubesi Başkanı Serdar Küçükkoçum konuşmasında “Covid-19 pandemisi ve akabinde ki ramazan ayı dolayısıyla kan seviyeleri minimal seviyeye gelmiş durumda. Bu noktada İznik’te bir hafta boyunca Kızılay Kan Bağışı Tırı halkımızın bağışlarını kabul edecektir. Bu nokta da bizlere destek veren İlçe Başhekimimiz Aybars Bey ve İlçe Sağlık Müdürümüz Ahmet Beye çok teşekkür ediyoruz. Bugün sağlık çalışanlarımızın desteğiyle İznik Devlet Hastanesi bahçesinde kan bağışı alınacak. Önümüzde ki dört gün ise İznik Dörtyol meydanında saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasında tüm halkımızı kan bağışına bekliyoruz. Bilindiği gibi kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bu noktada halkımıza duyarlılığı için teşekkür ediyoruz” dedi.

İznik Devlet Hastanesi  Başhekimi Aybars Alemdaroğlu ise konuşmasında “Bizde Kızılayımıza teşekkür ederiz. Buraya kadar geldiler. Geçirdiğimiz bu zorlu süreçte bizlerde sağlık çalışanları olarak gerek hastanemiz gerek İlçe Sağlık Müdürlüğümüz olarak hem bir farkındalık yaratmak hem de destek olmak amacıyla kan vermek için buradayız. Teşekkür ediyoruz” dedi.

“Kan Ver Hayat Kurtar” Kampanyası İznik’te 2-3-4-5 Haziran 2020 tarihlerinde ise İznik Dörtyol Meydanı’nda kan alımları devam edeceği bildirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.