Haberde Bursa

Hazır Elin Değmişken….

29.06.2020
1.059

Bursa’da belediye yanlış nüfus tabelasını düzeltti, ancak bu defa da fazla nüfus yazıldı. Mobilya başkenti olan Bursa’nın İnegöl ilçesinin giriş ve çıkışındaki nüfus tabelalarının tutarsızlığı görenleri şaşırtıyor. Konunun haber olması üzerine İnegöl Belediyesi tabelayı düzeltti. 274 bin olarak tashih edilen rakamlarda resmî olan rakamlara göre bu kez de 67 kişi fazla gözüküyor. Bu durumun haberlere yansıması üzerine İnegöl Belediyesi harekete geçti. Bir tabeladaki 270 bin rakamı 274 bin olarak değiştirildi. Böylece iki tabelada da 274 bin yazması sağlandı.
Başkan Alper Taban yaptığı paylaşımda, “İş Müge Anlı’ya gitmeden meseleyi çözdük” ifadesini kullandı. Ancak resmî rakamlara göre ilçenin nüfusu 273 bin 933. Yani bu kez de 67 kişi fazla gözüküyor. Şimdi İnegöl’de 67 tartışması yaşanmaya başladı.

Tartışmalara MHP cephesinden de çarpıcı bir tespit ve uyarı geldi. MHP İnegöl ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Faruk Adıyaman; ” Sayın Alper Başkan’ım, Müge Anlı’ya gitmeden 4000 kayıp kişi bulundu olayı çözdünüz. Ne mutlu! Göl kurumadan öncede Tabelayı çözersek! Hatta el değmişken İnegöl Belediyesi’ne yakışır önüne Türkiye Cumhuriyeti T.C yazarsanız. Herkes Mutlu olacaktır…” ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.