DOLAR18,6350
EURO19,5962
ALTIN1.068,07
BIST4.827,04
Haberde Bursa

HANİ BİR KARIŞ TOPRAK SATMA-YA-CAK-TINIZ!

16.07.2020
296
HANİ BİR KARIŞ TOPRAK SATMA-YA-CAK-TINIZ!

İYİ Parti İznik ilçe Başkanı Mustafa Küçük’ten rant açıklaması; “İznik İlçemizin göz bebeği olan Eko turizm Bungalov tesislerinin ve 15 dönümlük arsasının geçtiğimiz günlerde satıldığını üzüntüyle öğrendik. Seçim döneminde “biz bir karış toprak, vakıf arazisi satmayacağız, satarsak hesap sorun” diye vaatlerde bulunarak, halka bu konuda söz veren, İznik halkının Turizmci kimliği ile tanıdığı Belediye Başkanı Sayın Kağan Ustaya soruyoruz? Yerli ve yabancı Turist çeken, İznik Eko Turizm Bungalov evlerinin ve 15 dönümlük arsasının satışını hangi amaçla yaptınız?

Göreve başladığınız 1 yıl içinde 2 kez kredi kullandınız. Belediye meclisinde halkımıza hizmet eden 4 İYİ Parti meclis üyemiz de, hizmette aksama olmaması için bu kredilerde size yetki verdi, evet dedi. Ne yetmedi de, 4 Milyon tl ye bu taşınmazı sattınız?
Hani verdiğin sözler Sayın Başkan! Turizmci kişiliğiniz dikkate alındığında, turizm tesislerini daha verimli hale getirip işleterek Belediyeye gelir sağlamak yerine, verdiğiniz sözleri çiğneyip satıyorsunuz. Vicdanınız rahat mı? Nasıl içinize sindirdiniz? Hani tevazu, samimiyet, gayret?

Göreve geldiğiniz günden beri, Devletimizin ve Milletimizin ekonomik anlamda zor günler geçirdiği bu günlerde, israfı önlemek adına Belediyede hangi adımları attınız?
Sırada hangi yer veya yerler var satılacak, bunları çıkıp halka açıklayacak mısınız? Yoksa sessiz sedasız satışlara devam mı edeceksiniz?
İYİ Parti İznik ilçe teşkilatı olarak Belediye Başkanı Sayın Usta’dan cevap bekliyoruz. Eminiz ki, bütün İznik halkı da açıklama bekliyor!
İznik Belediyesi, “sat, yönet” mantığı ile yönetilemez, ilçemizin, köylerinin vakıf arazilerinin satılması cefakar iznik halkının kaderi değildir. Yapılan bu satışı kınıyor, Halkımızın vicdan ve takdirlerine sunuyoruz.

ŞAHSA MI ÖZEL? YOKSA HERKESE KAPINIZ AÇIK MI?

Belediye Meclis’nin 14. Olağan Toplantısında, Gündemin 27. Maddesinde görüşülen bir Restaurant işletmecisine ait taşınmaz yararına alınan “içkili yer bölgesine alınması”kararı ile sağlanan kolaylık, buna benzer taleplerle Belediye’ ye başvuran her vatandaşa eşitlik ilkesi gözetilerek sağlanacak mı?

İYİ Parti İznik ilçe teşkilatı olarak; İznik ilçemizin, çiftçisinin,işçisinin, gencinin ve tüm Mahallelerinin, lehine olan her konuda Belediye Başkanı Sayın Usta’ya bu güne kadar destek verdik, veriyoruz, yarın da vereceğiz. Halkın menfaatinden uzak, kişisel hırs ve egolarla alınan kararların, toplumun zararına olan her eylem ve söylemin de karşısındayız. İznikli’nin hakkını aramaya Cesurlar Hareketi olarak doğruları haykırmaya devam edeceğiz. Saygıdeğer İznik halkına önemle arz ederiz.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.