DOLAR16,7832
EURO17,4971
ALTIN976,05
BIST2.443,77
Haberde Bursa

“Hamam mı işletiyoruz?”

29.07.2020
423
“Hamam mı işletiyoruz?”

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı, ilçe halkının pandemi sürecinde gelen su faturalarına isyan ettiğini belirterek, “Vatandaş soruyor; ‘Hamam mı işletiyoruz haberimiz yok?’ Tüm dünyanın zor dönemden geçtiği ve hala devam etmekte olan bu süreçte 1 Haziran itibariyle gelen su faturaları vatandaşın canını yakıyor.” dedi.

BUSKİ tarafından pandemi sürecinde vatandaşa gönderilen su faturalarını eleştiren İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Karabatı, ilçe halkının haklı isyanını gündeme taşıdı. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Karabatı, şunları kaydetti: “Bu zorlu dönem gün geçmiyor ki ilginç ve şaşırtıcı haberlerle karşı karşıya kalmayalım. Vatandaşın kartĺı olan su aboneliğine dahi fatura kesilmesi, gelen faturalarda eski borç olmadığı halde faturasına eski borç çıkması, kentteki binlerce aboneye 100 TL’lik fatura kesilmesi ve su faturalarının inanılmaz derecede yükselmesi halkımızı isyan noktasına getirdi.

Bursa Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda Sayın Alinur Aktaş’ın verdiği önerge neticesinde tüm partilerin desteği ile alınan kararda BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından meskenlere uygulanan kademelendirme ile ilgili olumlu bir adım atılmaktadır. Fakat halkın evinde kullanmakta olduğu su hacmi genellikle 12 m3 ün üzerine çıkmamaktadır. 24 m3 üzerine çıkmayan kullanımdaki faturada herhangi bir düşüş yaşanmayacağı apaçık ortadadır. Siz halkın beyni ile oynuyorsunuz. Yaptığınız iyileştirme senaryosu bir sonraki ayın faturaları yazıldığında önünüze tekrar sorun olarak gelecektir. Partim ve şahsım adına bu konunun takipçisi olacağım.

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı olarak Bursa Büyükşehir’e ve Karacabey Belediyesi’ne şu soruyu yöneltmek istiyoruz; Dört bir yanı suyla çevrili olan, ‘Güzellikler Şehri’ diye bahsettiğiniz Karacabey’imiz de görüyoruz ki ‘pandemi sürecinde 3 ay okumayacağız, ortalamasını alacağız’ dediğiniz su faturalarında indirim değil bindirim yapılmış! Karacabey Belediyesi hizmet kurumu olmaktan çıkmış, adeta bir ticarethane görünümüne bürünmüştür. Üzülerek şunu da belirtmek isteriz ki, seçim çalışmalarında övgüyle bahsettiğiniz ‘Şeffaf belediyecilik’ ve halkın yanında olduğunuzun anlayışı bu mudur?”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.