DOLAR17,2042
EURO17,6463
ALTIN977,81
BIST2.403,19
Haberde Bursa

GÜRSU SOKAKLARINDA KEYİFLİ BAYRAMLAŞMA GÖRÜNTÜLERİ

26.05.2020
288
GÜRSU SOKAKLARINDA KEYİFLİ BAYRAMLAŞMA GÖRÜNTÜLERİ

Bayramlarda küçükleri gelip bayramlaşacak diye evlerinden çıkmayan çınarlarımız bu bayram herkes evlerindeyken sokaklardaydı.

Koronavirüs salgını dolayısıyla evden çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üstü büyüklerimiz, bayramın birinci gününde sokağa çıkma izinleri dolayısıyla evlerinde değil sokaklardaydı.

Geleneksel bayramlarımızdan çok farklı olarak bu bayramda evlerinde değil sokaklarda olan 65 yaş üstü çınarlarımızla, sosyal mesafe kuralına uyarak bayramlaşan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, ”Tarihimize salgın günleri olarak yazılacak bu günleri, bugünün çocukları yarın büyüdüklerinde, koronavirüs salgını günlerinde bayramlar nasıldı diye sorduklarında, çınarlarımızla sokakta bayramlaştığımız bu görüntüler ilk akla gelenler olacak sanırım. Büyük bir aile olarak gördüğümüz Gürsumuz’un çınarlarının ellerini öpemesek de, gönüllerimizden akan sevgiyle bayramlarını kutladık. Evlerimiz gibi sokaklarımız da çınarlarımızın varlığıyla çok daha huzurlu ve sevgi dolu, onlar iyki varlar. Sıcak yuvalarımızda büyüklerimizin ellerini öperek geçireceğimiz bayramlarımızın en kısa zamanda geri gelmesi dileğiyle, herkese sağlıklı yarınlar diliyorum ” dedi.

Gürsu sokaklarında gezerek, kolonya ve ikramla yaşlıların bayramlarını kutlayan Başkan Işık’ın onlarla salgından korunma kuralları kapsamındaki bayramlaşmaları ve keyifli sohbetleri renkli görüntüler oluşturdu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.