DOLAR18,6422
EURO19,5750
ALTIN1.067,57
BIST4.827,04
Haberde Bursa

CADDE VE SOKAKLARA YAZ MAKYAJI

19.06.2020
310
CADDE VE SOKAKLARA YAZ MAKYAJI

Cadde ve sokaklardaki bakım, onarım çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, asfalt ve tretuvar uygulama çalışmalarıyla şehri modern bir yapıya kavuşturmaya devam ediyor.

Yıldırım Belediyesi’nin vatandaşların hayatını kolaylaştırmak, ulaşımda yaya güvenliği ve araç trafiğini düzenlemek adına başlattığı asfalt ve tretuvar çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu bağlamda Değirmenlikızık Mahallesi’ndeki Tütüncüoğlu Caddesi ve Eğitim Sokak’ta yol düzenleme, asfalt yenileme, tretuvar ve cep otoparkı çalışması gerçekleştirildi. Yeni asfalt serimi öncesinde mevcut kaplama kaldırılarak bozulmaların önüne geçmek ve asfaltın korunarak kullanım süresini uzatmak için zemin iyileştirme çalışması yapıldı. Ardından serimi gerçekleştirilen yaklaşık 350 ton asfalt ile bin 300 metrekare tretuvarın kullanıldığı çalışmalar bölge halkını memnun etti.

HIZLI VE ETKİN ÇÖZÜM

Daha modern bir Yıldırım için fiziki çalışmalara önem verdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Mahallelerimizdeki cadde ve sokaklarımızın yeni ve modern bir görünüme kavuşmasına önem veriyoruz. Bu kapsamda aşınan ve deforme olan yollarımızda tamir, bakım işleri, kilit parke ve tretuvar çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Hafta içi ve hafta sonu demeden ekiplerimiz birçok mahallemizde çalışmalarını sürdürüyor. Sahada karşılaştığımız sorunları hızlı bir şekilde aşma noktasında gereken çalışmayı hayata geçiriyoruz. Amacımız Yıldırım’ın güzelleşmesine katkı sunarak kalıcı ve güzel işler yapmak” dedi.

MODERN ULAŞIM İMKANI

İlçede güvenli bir ulaşım ağı oluşturmak için asfalt çalışmalarına önem verdiklerini dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Büyük şehirlerin sorunlarının başında trafik geliyor. Araç yoğunluğunun yanında trafiğe yardımcı unsurların eksikliği de risk oluşturuyor. Güvenli bir ulaşım oluşturmak ve riskleri en aza indirmek için asfalt çalışmalarına önem veriyoruz. Yollardaki bakım ve onarımla birlikte asfalt serim çalışmalarımızla modern ulaşım imkanını oluşturuyoruz. Yıldırım’da yol yenileme ve alternatif yollar kazandırma uygulamalarımız ile ulaşıma nefes aldırıyoruz. Asfaltlama çalışmalarıyla, ulaşım sorunu olmayan, rahat ve güvenilir yaya ve araç yollarıyla şehrimize değer katıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.