DOLAR18,6384
EURO19,5727
ALTIN1.062,89
BIST5.023,51
Haberde Bursa

Bursa SMMMO’dan 10 Kasım anması

10.11.2022
186
Bursa SMMMO’dan 10 Kasım anması

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84’ncü yıldönümü sebebiyle, Heykel’deki Atatürk Anıtı önünde çelenk töreni ve basın açıklaması düzenlendi.

Bursa SMMM Odası Heykel’deki Atatürk Anıtı önünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84’ncü yıldönümü sebebiyle bir araya geldi. Program çelenk töreni ile başlarken saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84’ncü yıldönümü dolayısıyla Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) olarak bir arada olduklarını söyleyen BSMMMO Başkanı Hüseyin Halil sözlerinde şu ifadelere yer verdi;

“Bugün burada; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu, cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı, yol göstericimiz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümünü, saygı, minnet ve özlemle anmak için bir aradayız. O’nu, onsuz her geçen yıl daha da özleyerek, değerini daha da idrak ederek, yeri asla dolmayacak olan o boşluğunun yarattığı derin özlemle anıyoruz, arıyoruz. Kurduğu demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür evlatları olarak bizler; attığımız her adımda Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ve ilkelerinden ilham alıyoruz. Liderliğiyle, ileri görüşlülüğüyle, kararlılığı, cesareti ve azmi ile sadece bizlere değil tüm dünyaya örnek olan Ulu Önderimizin gösterdiği çağdaş uygarlıklar seviyesine; O’nun çizdiği yoldan ayrılmadan ulaşabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Bizlerin tek bir düşü vardır… O da Atamızın tüm emanetlerini; O’nun ışığından, fikrinden, yolundan bir an olsun şaşmadan ilelebet yaşatmaktır… ATA’m… 84 yıldır bedenen aramızda olamasan da geçmişimizde, bugünümüzde ve geleceğimizde sen hep bizimlesin ve bizimle olacaksın… Bu düşüncelerle; aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyor, ebediyete intikalinin 84. yıldönümünde seni bir kez daha sonsuz gurur, rahmet ve minnetle anıyoruz…”

Çelenk töreni programı, BSMMMO Başkanı Hüseyin Halil’in konuşmasının ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.