DOLAR18,6546
EURO19,7158
ALTIN1.075,12
BIST4.855,92
Haberde Bursa

BİLİMP BİMESAJ İLE YERLİ VE GÜVENLİ ANLIK MESAJLAŞMA ÇÖZÜMÜ

06.08.2020
288
BİLİMP BİMESAJ İLE YERLİ VE GÜVENLİ ANLIK MESAJLAŞMA ÇÖZÜMÜ
  • TERACITY YAZILIM TEKNOLOJİLERİNİN GELİŞTİRDİĞİ BİLİMP BİMESAJ UYGULAMASI İLE KURUM VE ŞİRKETLER TÜM VERİLERİNİ YURTİÇİ SUNUCULARDA VE KURUM VERİ TABANLARINDA SAKLAYABİLİYOR.
  • TERACITY YAZILIM GENEL MÜDÜRÜ OSMAN AKIN: BİMESAJ YERLİ TEKNOLOJİYLE GELİŞTİRDİĞİMİZ BİR ÜRÜN. GÜÇLÜ BİR ŞİFRELEME TEKNOLOJİSİ İLE TÜM KURUMLAR İLE ŞİRKETLERİN BUGÜN İHTİYAÇ DUYDUĞU GÜVENLİ BİR ALTYAPIYI TAMAMEN KARŞILIYOR.
  • OSMAN AKIN: VERİ GÜVENLİĞİ BUGÜN KURUMLAR, ŞİRKETLER VE ÜLKELER İÇİN STRATEJİK BİR KONU HALİNE GELMİŞ DURUMDA. VERİYİ KORUYAMAYAN, KURUM, ŞİRKET VE ÜLKE GÜVENLİĞİNİ DE RİSKE ATMIŞ OLACAK.
  • OSMAN AKIN: TEKNOLOJİK ÜRÜN DENEYİM BELGESİ VE YERLİ MALI BELGESİ BULUNAN BİLİMP BİMESAJ’I KURUM VE ŞİRKETLER ÜCRETSİZ OLARAK KULLANMAYA BAŞLAYABİLİRLER.

Teracity Yazılım Teknolojisi tarafından tamamen yerli teknoloji ile geliştirilen Bilimp Bimesaj, kurum ve kuruluşlara güçlü şifreleme teknolojisi ve yurtiçi sunucularda veri barındırma altyapısı ile “yüksek güvenlikli, hızlı ve verimli” bir anlık mesajlaşma hizmeti sunuyor.
Teracity Yazılım Teknolojileri Genel Müdürü Osman Akın, teknolojik alanda yaşanan hızlı değişim ve gelişmelerle birlikte ekonomi ve yaşamın hemen her alanının dijitalleştiğini, buna bağlı olarak kurumsal ve kişisel verilerin, bilgilerin  güvenliğinin kritik derecede önem kazandığını söyledi.
Veri güvenliğinin şirketler ve bireyler kadar kamu güvenliği yönünden de ülkeler için stratejik önemde bir hal almaya başladığına dikkat çeken Osman Akın, “Dünya’daki gelişmelere ve sürece baktığımızda her ülke kendi dijital güvenliğini ve veri koruma politikalarını oluşturmaya, güçlendirmeye çalışıyor. Süreç önümüzdeki yıllarda öyle bir aşamaya ulaşacak ki, veri güvenliği ülkelerin, kurumların bağımsızlığını, rekabet gücünü ve etkinliğini belirleyecek” dedi.
Teracity Yazılım Teknolojileri olarak Dünya’daki bu trendin uzun süredir ayrımında olduklarını, bu kapsamda geliştirdikleri Bilimp bütünleşik araçlar yazılımı teknolojisi ile Dünya’daki muadillerine göre yerli ve güçlü bir seçenek oluşturduklarını kaydetti.
Bilimp’in bir kurum ya da şirketin “iletişim, belge ve süreç” yönetiminde ihtiyaç duyduğu 20’den fazla aracı tek bir yazılım/platform üzerinden sunduğunu dile getiren Osman Akın, bu araçlardan en önemlilerinden birisinin de “Bimesaj” olduğunu söyledi.

YERLİ TEKNOLOJİ

Bimesaj’ın kurum, kuruluş ve şirket çalışanlarının anlık mesajlaşma süreçlerini yönetmesine imkan tanıdığını aktaran Osman Akın, şunları söyledi:
“Son yıllarda bazı anlık mesajlaşma uygulamaları popüler oldu ve Dünya’da yaygınlaştı. Birçok kritik bilgi ve veriler de bu uygulamalar üzerinden dolaşmaya başladı. Özellikle stratejik önemde olan kamu kurumları, şirketler ve kişilere ilişkin veriler de bu platformlar üzerinden dolaşmaya başlayınca ülke güvenliği, şirket güvenliği ve rekabeti ile kişisel güvenlik açısından hassasiyet kazandı. Sunucular yurtdışında ve tek bir merkezdeyse tüm veriler de bu yerlerde toplanmaya başladı.
Teracity Yazılım Teknolojileri olarak biz de yerli teknolojiyle bu soruna stratejik önemde bir çözüm geliştirdik.
Bilimp ile kurumlar, şirketler tüm süreçlerini bütünleşik olarak yönetebilirken, yüksek şifreleme teknolojisi ve yurtiçindeki sunucularda tüm verilerinin güvenliğini sağlayabiliyor. Aynı zamanda kurumsal ve bireysel yazışmalar kişilerin bilgisayarlarında, akıllı telefonlarında değil, şirket veri tabanında korunuyor, siber saldırılara karşı hassasiyetle korunabiliyor. Böylece kurum ve şirketlerin tüm bilgi ve evrakları güvenli hale getirilerek kontrol sağlanabiliyor.”

YERLİ MALI BELGELİ

Bilimp Bimesaj’ın popüler anlık mesaj uygulamalarının sunduğu altyapının tümünü sunduğunu dile getiren Osman Akın, “Ayırt edici olan yönümüz veriler yurtiçi sunucularda ve şirket veri tabanlarında kalıyor. Bimesaj ile kurum ve şirketler, departman ve görevlere göre kritik yetkilendirmeleri ve mesaj gruplarını otomatik olarak oluşturarak kontrol eşiklerini belirleyebiliyor” dedi.
Osman Akın, “Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi” ve “Yerli Malı Belgesi” bulunan Bilimp’in aynı zamanda Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (KVKK) uyumlu olduğunu vurgulayarak, Bilimp ile kurum ve şirketlerin ayrıca “e-posta, doküman, paylaşım, görev yönetimi, kalite yönetimi, insan kaynakları yönetimi, müşteri yönetimi, ziyaretçi yönetimi, kurum içi eğitim” gibi bir ihtiyacını aynı güvenlik ve koruma altyapısı ile çözebildiklerini söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.